Az RRF Közösségorientált Pedagógia projekt bemutatkozása

RRF-3.1.1-22-2022-00001. Közösségorientált Pedagógia: Minőségi és eredményes oktatáshoz való egyenlő hozzáférés biztosítása a hátrányos helyzetű térségekben tanuló vagy onnan származó tanulók számára

A Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköz keretében vállalt, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Alapítvány, mint támogatást igénylő, és a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület, mint konzorciumi tag által megvalósított RRF-3.1.1 -22-2022-00001 kódszámú „Közösségorientált pedagógia: Minőségi és eredményes oktatáshoz való egyenlő hozzáférés biztosítása a hátrányos helyzetű térségekben tanuló vagy onnan származó tanulók számára” elnevezésű projekt célja a felzárkózó településeken élő tanulók számára olyan támogató, pedagógiai, fizikai-tanulási környezet és intézményi körülmények kialakítása, amelyekkel javulhat a családi körülmények miatt hátrányból induló gyerekek iskolai eredményessége. Cél továbbá, hogy a középiskolákban tanulók eredményesen teljesítsék tanulmányaikat. A szakképzésből lemorzsolódó tanulók számára pedig olyan képzési forma és támogatás biztosítását tervezi a program, amely vagy segíti az iskolarendszerbe való visszaillesztést, vagy elősegíti a mielőbbi szakmaszerzést és munkába állást.  

A projekt adatai

Projekt azonosító száma: RRF-3.1.1-22-2022-00001
Kedvezményezett neve: Magyar Máltai Szeretetszolgálat Alapítvány
Projekt címe: Közösségorientált pedagógia: Minőségi és eredményes oktatáshoz való egyenlő hozzáférés biztosítása a hátrányos helyzetű térségekben tanuló vagy onnan származó tanulók számára
Megvalósítás helyszíne: 1125 Budapest, Szarvas Gábor út 58-60. Emellett a projekt sajátosságából adódóan a fejlesztések célterületei a Felzárkózó települések programban résztvevő települések közül kerülnek kiválasztásra.
A támogatás összege: 8 483 471 937 Ft
Összköltség: 9 312 334 659 Ft
A támogatás mértéke: 100%
A projekt tervezett befejezési dátuma: 2026.06.30.
Konzorciumi partnerek neve: Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület
A projekt megvalósításának kezdete: 2022.09.01.
A projekt fizikai befejezésének határideje: 2026.06.30.
Támogatja: A Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköz

Gyerekközpontú oktatás

Az intézményeket is segítő Közösségorientált Pedagógia projekt munkatársai állandó kapcsolatban állnak közel hetven olyan köznevelési intézménnyel, ahol felzárkózó településekről érkező fiatalok tanulnak. A köznevelési intézményeket felkereső és oda éveken át rendszeresen visszalátogató fejlesztők célja, hogy a pedagógusoknak olyan friss módszertani tevékenységeket adjanak át, melyek támogatják többek között a tantermi differenciálást, a tanulók figyelmének megtartását, a diákok érdeklődésének felkeltését, a tanítás-tanulás élményszerűségét. Ilyen például az iskolára hangoló, tanulásmódszertan, egészséges életmód, konfliktuskezelés, mozgásfejlesztés, sakkjátszótér, drámapedagógia vagy szülő-gyerek kommunikáció foglalkozás. Emellett nagy szerepet kapnak a tanárok önismereti fókuszú pályaorientációs foglalkozásai.
Továbbadott támogatás keretében négy, a felzárkózó települések szellemiségét tükröző általános iskola, úgynevezett „Mintaiskola”  kap segítséget, melyek további 60 intézménnyel ismertetik meg a jó gyakorlataikat. A középiskolások lemorzsolódásának csökkentése érdekében tanodákat és tanulóházakat hozunk létre nagyvárosokban és a felzárkózó településeken.
Hosszú távú célunk, hogy a családokban ne a 8. osztályos ballagás, hanem a középiskolai szalagtűzés jelentse a legnagyobb ünnepet.

 

Scroll to Top
Megszakítás