Erőszakmentes kommunikáció
2024 tavaszán a Közösségorientált pedagógia projektbe bevont intézmények egyikével, a Drávamenti Körzeti Általános Iskola lakócsai telephelyének tanáraival készült el ez a kisfilmünk, mely bemutatja, hogyan zajlik az erőszakmentes kommunikáció workshopunk. A film célja, hogy motiválja a pedagógusokat módszertani eszköztáruk egyszerű bővítésére, új tudáshoz és szakmai ismeretekhez juttassa őket.

Mi az a Gordon-módszer és hogyan használható a formális és személyes kapcsolattartásban?
Erre adott választ és mutatott be praktikákat Tódor Marina pszichológus és kommunikációs tréner a Felzárkózó települések oktatási csapatának. Az oktatási csapat a Közösségorientált Pedagógia projekt által (RRF-3.1.1-22-2022-00001) 2026 tavaszáig a Felzárkózó településeken köznevelési intézményekbe visz pedagógiai módszertani fejlesztéseket folyamattanácsadók segítségével.

A CsibÉsz videók elsősorban a felzárkózó településeken dolgozó pedagógusokhoz szólnak. Szeretnénk a közösségi média műfajában élménypedagógiai módszertani-szakmai támogatást nyújtani nekik és így bővíteni a mindennapi munkájuk eszköztárát. Az élménypedagógiai módszertan bemutatására további videók készítését tervezzük, a Közösségorientált Pedagógia Projektbe bevont összes régió (Észak-magyarországi, Észak-alföldi, Dél-dunántúli, Közép-magyarországi és Mozaik régió) indikátorintézményeinek munkatársaival és az intézmények diákközösségeivel. Ezekben a videókban olyan foglalkozásokat szeretnénk megjeleníteni, melyek bemutatják a kiterjesztett pedagógiai programunk különböző elemeit, mint például a felelős állattartást, iskolára hangolódást, vagy a logopédiai fejlesztéseket. 

Predicteen foglalkozás Gyulajon és Sajókazán
A középiskola megkezdése és a pályaválasztás hatalmas kihívást jelent minden fiatal életében. Újabb környezetváltást élnek át az életükben, és megteszik életük első jelentős döntését. Az, hogy a helyes utat választják-e, kulcsfontosságú kérdés. Az, hogy egy gyerek mennyire körültekintő azzal kapcsolatban, hogy milyen szakmai pályát választ, nagy hatással van a későbbi életpályájára. Az RRF-3.1.1-22-2022-00001 – Közösségorientált pedagógia: Minőségi és eredményes oktatáshoz való egyenlő hozzáférés biztosítása a hátrányos helyzetű térségekben tanuló vagy onnan származó tanulók számára megnevezésű projektben a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület megbízásából a PredicTeen-Solution Kft. egy képességmérési sorozatot bonyolított le 2024-ben. A kognitív és motoros képességeket elemző mérésben a pályaválasztás első lépcsőfoka előtt álló 7-8.-os korosztály vett részt, összesen 1010 fő. A résztvevő diákok az ország öt különböző régiójának iskoláiban tanulnak. A projekt a mérésben részt vevő diákok pályaorientációját kívánja elősegíteni, és feltérképezni, hogy melyek lehetnek azok a karrierutak, amelyek relevánsak lehetnek számukra. A pályaorientáció egy olyan folyamat, amelynek során megismerik saját érdeklődési területeiket, képességeiket, értékeiket és céljaikat, és ezeket összevetik a különböző szakmai lehetőségekkel és karrierpályákkal. Nagyon fontos kiemelni, hogy az életpálya a klasszikus felfogásban nem olyan, amire a diák rátalál minden előzmény nélkül, az életpálya az egyéni jellemzőkből fakad. A pályaorientáció célja, hogy segítsen abban, hogy a résztvevők megalapozott és tudatos döntéseket hozzanak a jövőjükkel kapcsolatban. A projekt során kiemelt cél, hogy a diákok megmaradjanak az iskolarendszerben, egy olyan pályára állva, amelyen a későbbiek során értéket tudnak teremteni.

Színes életképek a Közösségorientált Pedagógia projekt műhelymunkáiból.

Scroll to Top
Megszakítás